Кой е измислил двуизмерния код?

2023-11-23

Двуизмерният код е оригиналният чангхонг на компанията denso wave в япония, масахиро хара. Изобретен през 1994 г. Двуизмерният код се нарича още двуизмерен баркод. Общият двуизмерен код е qr код, който е супер популярен метод за кодиране на мобилни устройства. Той може да представлява повече типове данни. В него се записва информация за символни данни с черно-бяла графика, разпределена в равнина (двуизмерна посока) според определено правило от определена геометрична фигура. Двуизмерният код може да използва редица геометрични форми, съответстващи на двоичния, за да представи текстова цифрова информация, чрез устройството за въвеждане на изображението или фотоелектрическото сканиращо устройство автоматично да се чете, за да се постигне автоматична обработка на информация, всеки символ заема определена ширина, с определена функция за проверка.

Хара чангонг, „ бащата на двуизмерния код “. Роден в токио, япония през 1957 г., завършва университета хосей през 1980 г. и получава бакалавърска степен по електротехника от университета хосей. През същата година той се присъединява към japan denso co., ltd., дъщерно дружество на toyota motor. Компанията също активно разработва нови технологии като разпознаване на реч. Оригиналният changhong разработи qr код през 1994 г., прие jis стандарт през 1999 г. и iso стандарт през 2000 г.

Оригиналният changhong за първи път разработва четци за баркод. По това време в сащ започват да се появяват двуизмерни баркодове. Въпреки това, поради голямото количество информация, са необходими две до три секунди, за да се прочете код, който не може да се използва в индустрията. Toyota motor corporation реши да обмисли разработването на нов двуизмерен баркод. Тъй като компютрите са добри в едноизмерна обработка като баркодове, ако има модел с уникално черно-бяло съотношение, тогава ще разберете, че там има код. Накрая хара чангхунг измисли qr кода. "Qr" на qr кода е съкращение от "бърз отговор.

Следователно, за да бъдем точни, оригиналният чангхонг не е „ баща на двуизмерния код “, а трябва да бъде наречен „ бащата на qr кода“. Въпреки това, тъй като qr кодът се превърна в най-популярния двуизмерен код в света, той е почти еквивалентен на самия двуизмерен код, така че не е твърде много да наречем юан чангхонг „ бащата на двуизмерния код.

Използването на двуизмерна класификация на кода

1. прочетете бизнес: след като приложението криптира бизнес информацията и съставя двуизмерно изображение на кода, двуизмерният код се изпраща до мобилния терминал на потребителя чрез кратко съобщение или мултимедийно съобщение. Потребителят отвежда мобилния телефон на сцената и сканира мобилния телефон през двуизмерната кодова машина, за да декодира и идентифицира двуизмерния код.

2. основна услуга за четене: потребителят инсталира двуизмерен код клиент на мобилния телефон, използва мобилния телефон за заснемане и идентифициране на двуизмерни код снимки, отпечатани на медиите, вестници, и т. н., получава съхраненото съдържание на двуизмерния код и задейства съответните приложения.

Ролята на двуизмерен код

1. придобиване на информация (визитна карта, карта, wifi парола, данни);
2. уебсайт скок (скочи към микроблог, мобилен уебсайт, видео уебсайт);
3. advertising push (потребителите сканират кодове и директно разглеждат видео и аудио реклами, изтласкани от търговците);
4. електронна търговия с мобилни телефони (код за сканиране на потребители, поръчка за директно пазаруване на мобилни телефони);
5. проследимост срещу фалшифициране (потребителите могат да сканират кода, за да видят мястото на производство, докато фона може да получи окончателното място на потребление ..

Предимства на двуизмерен код

Производствената цена на двуизмерния код е ниска, процесът на печат е прост и гъвкав, а ефективността срещу фалшифицирането е добра. По-конкретно, когато двуизмерният код е отпечатан, формата и размерът му могат да бъдат коригирани и променени, а гъвкавостта е силна. Въпреки това, след въвеждането на мерки за криптиране в двуизмерния код, той може да го направи добър анти-фалшифициране.